قیمت ها در حال به روز رسانی میباشد لطفا قبل از سفارش استعلام قیمت نمایید
Filters
جستجو

قوانین و مقررات

شرایط و مقررات بیان شده در این صفحه، نمایانگر آن است که چگونه کاربران می‌توانند از وبسایت و خدمات پایدارصنعت لوتوس استفاده کنند و نهایتاً روابط میان پایدارصنعت لوتوس و کاربران (ثبت شده و ثبت نشده) را تنظیم می‌کند. لطفاً شرایط و مقررات حاضر را به دقت مطالعه بفرمائید و در صورتی که برای کاربر قابل قبول نیست، کاربر می بایست استفاده خود از وبسایت یا خدمات پایدارصنعت لوتوس را به هر نحو متوقف فرماید. با ادامه دسترسی یا استفاده از سامانه پایدارصنعت لوتوس فرض بر این است که عملاً این شرایط و مقررات و تغییرات بعدی آن را پذیرفته‌ است. و تحت هیچ شرایطی هیچ ‌گونه ادعایی درخصوص استفاده کاربر از این وب‌سایت و یا عدم مطالعه یا عدم آگاهی کاربر از این مقررات و تغییرات بعدی آن مسموع نخواهد بود.

لازم به ذکر است که این شرایط و مقررات ممکن است در هر زمان و به صلاحدید پایدارصنعت لوتوس تغییر یابد. اعمال این تغییرات، مستلزم اعلام قبلی به کاربران نخواهد بود. همواره آخرین نسخه این شرایط و مقررات که در وبسایت ارائه شده است قابل اعمال خواهد بود. هر کاربر باید به آخرین نسخه این شرایط و مقررات که در وبسایت آمده است مراجعه نموده و از حقوق و تعهدات خود در برابر پایدارصنعت لوتوس، کاربران دیگر و اشخاص ثالث اطمینان حاصل نماید. در هر صورت، صرف نظر از تاریخ دسترسی یا ثبت کاربر، اخرین نسخه این شرایط و مقررات قابل اعمال خواهد بود. همچنین ادامه بهره‌مندی کاربر از پایدارصنعت لوتوس به مفهوم پذیرش شرایط و مقررات جدید یا اصلاح‌شده است.


الف) مقررات کلی

1. پایدارصنعت لوتوس یک بستر تجاری بین شرکت ها (B2B) فراهم می آورد که اجازه امکان تبادل اطلاعات، نمایش و معرفی محصولات مهم تجاری بین عرضه کننده محصول و خریدار را می دهد. پایدارصنعت لوتوس همچنین بستر معاملات آنلاین را برای اعضای خود به منظور قرار دادن، قبول، انجام، مدیریت و اجرای سفارش ها برای تأمین محصولات و ارائه خدمات از طریق وبسایت بر اساس این شرایط و مقررات و سایر دستورات و رهنمودهای مورد نظر شرکت فراهم می آورد.

بر همین اساس، پایدارصنعت لوتوس تنها به عنوان یک ارائه‌کننده این بستر بصورت کانال منفعل است که کاربران با استفاده از آن سامانه تبادل محتوای ویدئویی تولیدشده خود را در آن به معرض نمایش می‌گذارند که نهایتاً سبب ایجاد تعاملات تجاری و بازرگانی بیشتر بین کاربران می شود؛ بنابراین پایدارصنعت لوتوس در یک معامله مشخص، نماینده هیچ یک از طرفین (فروشنده یا خریدار) نمی باشد و تحت هیچ شرایطی در هیچ معامله تجاری یا بازرگانی بین کاربران وارد نشده و هیچ نظارت و کنترل و تأییدی بر روی آن معاملات ندارد و به هر نحو و تحت هیچ شرایطی مسئولیتی در این خصوص ندارد.


2. به درخواست کاربر، پایدارصنعت لوتوس کاربر را به عضویت سامانه آنلاین خود در می آورد و استفاده کاربر از این وبسایت و هرگونه خدمات آن بر اساس این شرایط و مقررات خواهد بود. جز در مواردیکه خلاف آن مقرر شده‌ باشد، پایدارصنعت لوتوس تحت هیچ عنوان شریک قراردادی در قراردادهای کاربر با مشتریان اش که از طریق سامانه آنلاین ما پیدا نموده است نمی شود.


3. شرایط و مقررات کلی کاربر تحت هیچ شرایطی، حتی اگر صراحتاً با آنها مخالفت نشده باشد، جزئی از قرارداد منعقده با ما یا ثبت نام انجام شده نزد ما نخواهد بود، مگر اینکه ما صراحتاً و کتباً با شرایط و مقررات کاربر موافقت نموده باشیم.


4.کاربر اذعان می‌دارد که با میل و اداره خود در راستای فعالیتهای مستقل تجاری و حرفه ای خود اقدام به ثبت نام به عنوان کاربر یا عضو می نماید و یا از خدمات پایدارصنعت لوتوس استفاده می‌کند. از این‌روی؛ پایدارصنعت لوتوس کاربران خود را به استفاده از خدمات از طریق سامانه آنلاین خود اجبار نمی کند و کاربران برای انتخاب خدمات، از اختیار کامل برخوردارند.


5.  پایدارصنعت لوتوس می تواند به تشخیص و اختیار خود و حسب مورد، هرگونه ارتباط با کاربر را به اشخاص ثالث یا شرکتهای وابسته، شرکتهای تابعه یا فرعی منتقل نماید.


6. طبق اصل ظهور، چنانچه به نمایندگی از شرکت یا شخص حقوقی اقدام به قبول این شرایط و مقررات می نمایید، تضمین و تعهد می نمایید که دارای اختیارات لازم برای ایجاد تعهد برای شرکت یا شخص حقوقی مزبور در خصوص این شرایط و مقررات می باشید. به هر حال، در صورت عدم وجود این اختیار، این بدین معنی نیست که شرکت یا شخص حقوقی متبوع کاربر تابع این شرایط و مقررات نباشند. در هر صورت پایدارصنعت لوتوس هیچ‌گونه مسئولیتی در مقابل حقوق و ادعاهای اشخاص ثالث ندارد.


7. پایدارصنعت لوتوس هیچ مسئولیتی را برای ممیزی نمی پذیرد و پایدارصنعت لوتوس بدینوسیله اعلام می نماید و هشدار می دهد که ممکن است خطراتی در انجام معامله با اشخاص حقیقی و حقوقی که با عنوانهای نادرست فعالیت می کنند وجود داشته باشد. خدمت ممیزی پایدارصنعت لوتوس در زمان ثبت نام کاربران به عنوان عضو تأیید شده وبسایت، تکنیک های متعددی برای بررسی اطلاعات اعضای تأیید شده (به نحو تعریف شده در وبسایت) را بکار می برد. گرچه به دلیل دشواری ممیزی از طریق اینترنت، پایدارصنعت لوتوس نمی تواند هویت مورد نظر هر کاربر (بدون محدودیت شامل اعضای ویژه)، مقاصد و محصولات آنها را تأیید و ممیزی نماید. ما اکیداً پیشنهاد می نماییم که کاربر برای ارزیابی هر شرکت، واحد تجاری یا شخصی که از طریق وبسایت با آن معامله می نمایید، از سایر طرق و قضاوت منطقی نیز استفاده نماید.


8.  کاربر بدینوسیله متعهد است تا محصولاتی را که بر اساس این شرایط و مقررات ممنوع یا غیرمناسب می باشند یا به هر نحو حقوق اشخاص ثالث یا قوانین و مقررات حاکم را نقض می نماید را در وبسایت درج نکند و آنها را نمایش ندهد. در این خصوص قوانین و مقررات لازم‌الاجرا در جمهوری اسلامی ایران ملاک عمل می‌باشد. پایدارصنعت لوتوس هیچ‌گونه مسئولیتی بابت نقض این قوانین و مقررات و پاسخگویی به مراجع قانونی یا اشخاص حقیقی و حقوقی مدعی نخواهد داشت.


9.  کاربران مکلف اند از جزئیات تماس سایر کاربران فقط برای اهداف تجاری، بررسی محصولات و امور مرتبط با آن و پیگیری های بعدی استفاده نمایند، لذا پایدارصنعت لوتوس مسئولیتی در برابر رفتار ناشایست و سوءاستفاده کاربران ندارد. همچنین کاربران تعهد می نمایید که پایدارصنعت لوتوس را از هر دعوی در این خصوص مصون بدارد. پایدارصنعت لوتوس مسئولیتی برای فراهم‌آوری امکان تماس و برقراری ارتباط فراتر از آن را نداشته و همچنین مسئولیتی برای صحت اطلاعات تماس کاربران یا پاسخگوئی آنها ندارد. اما پایدارصنعت لوتوس این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت آگاه شدن از جزئیات صحیح، نسبت به اصلاح اطلاعات تماس اقدام نماید.


10. پایدارصنعت لوتوس تحت هیچ شرایطی در خصوص موارد ذیل مسئولیتی ندارد:
    - تضمین ارائه پاسخ فروشنده برای ارائه قیمت و یا ارائه استعلام قیمت از ناحیه خریدار
    - تضمین اعتبار خریدار درخواست کننده قیمت و یا فروشنده ارائه کننده و مقاصد ایشان


11. کاربر بدینوسیله تأیید و موافقت می نماید که پیگیری های پایدارصنعت لوتوس منوط به همکاری و ارائه اطلاعات لازم توسط کاربر مربوطه می باشد. بنابراین پایدارصنعت لوتوس هیچ نتیجه خاصی را از پیگیری ها تضمین نمی نماید و در این خصوص مسئولیتی ندارد.


12. انجام هرگونه پیگیری منوط به همکاری کاربران می باشد. پشتیبانی به صورت تلفنی تنها در ساعات کاری شرکت (9 صبح تا 5 بعدازظهر روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر در روزهای پنجشنبه) ارائه می گردد. پشتیبانی تلفنی محدود به آموزش نحوه استفاده از سامانه پایدارصنعت لوتوس و امکانات و قابلیتهای آن برای حصول اطمینان از استفاده بهینه کاربران است.


13. در صورتی که به صلاحدید پایدارصنعت لوتوس، کاربری این مقررات یا سیاستها و دستورات پایدارصنعت لوتوس را نقض نماید یا به ضرر سایر کاربران، فعل یا ترک فعلی را انجام دهد که به موجب قوانین و مقررات ایران ممنوع است یا ناقض سایر قوانین حاکم است و می تواند موجب تضعیف وجهه، عملیات و اعتبار پایدارصنعت لوتوس شود، پایدارصنعت لوتوس این حق را برای خود محفوظ می دارد که عضویت و یا تمدید عضویت هر کاربر را تعلیق، لغو یا خاتمه دهد و یا از ثبت و تمدید آن خودداری نماید. این امر مانع مطالبه خسارات مادی و معنوی واردشده به پایدارصنعت لوتوس یا سایر اشخاص نخواهد بود.


14. پایدارصنعت لوتوس می تواند در هر زمان بنا به تشخیص خود نسبت به تعلیق عضویت کاربران، حذف عضویت اقدام نماید.


15. با توجه به ساختار ارائه خدمات پایدارصنعت لوتوس، چنانچه محصولات معرفی شده موجود نباشند یا به موقع تحویل داده نشوند یا دارای کیفیت یا کمیت مندرج در قرارداد نباشند، و یا اینکه ناقص، معیوب، خطرناک، تقلبی یا قانونی و غیره باشد؛ هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه پایدارصنعت لوتوس نیست و کاربران حق ایراد هیچ گونه ادعایی در این خصوص نخواهند داشت.


16.  کاربران تأیید می نمایند که عهده دار کلیه خطرات انجام هرگونه خرید و فروش در رابطه با استفاده از وبسایت یا خدمات آن می باشند و خطرات هرگونه مسئولیت یا خسارت از هر نوع مربوط به کالاها و خدمات موضوع محصولات معرفی شده در وبسایت پایدارصنعت لوتوس را می پذیرند. این خطرات بدون محدودیت شامل موارد زیر می شود: تدلیس در ارائه کالاها و خدمات کاربران، کلاهبرداری، عدم کیفیت کالاها و خدمات، عدم تطابق با ویژگی ها و مشخصات، معیوب بودن کالا و خدمات، عرضه کالاهای غیرمجاز، تأخیر در تحویل و پرداخت، محاسبه قیمت به صورت اشتباه، نقض تضامین، نقض قرارداد و حوادث حمل و نقل و غیره. این خطرات شامل خطراتی نیز می شوند که ممکن است تولید، واردات، صادرات، توزیع، عرضه، نمایش، خرید، فروش و یا استفاده از کالاها و خدمات کاربران که بر روی وبسایت عرضه یا به نمایش گذاشته شده است ناقض حقوق اشخاص ثالث باشد و یا اینکه کاربر ممکن است متقبل هزینه های دفاع و سایر هزینه ها در رابطه با ادعای اشخاص ثالث در این خصوص شوند.

این خطرات همچنین شامل خطراتی هم می شود که منجر به ایراد خسارت مادی و معنوی و یا حتی جانی به مشتریان، سایر خریداران، مصرف کنندگان نهایی کالاها و سایرین شود. کاربران تایید می نمایند که پایدارصنعت لوتوس مسئولیتی در قبال هیچ گونه خسارت مادی و معنوی، دعوی، هزینه ها، ضررر و زیان، ناراحتی، اخلال در کسب و کار یا مخارج از هر نوع که ممکن است در نتیجه یا در رابطه با خطرهای مذکور حاصل شود ندارد.


17. به منظور بررسی کالاها و حصول اطمینان از تطابق آنها با سفارشات، پایدارصنعت لوتوس قویاً توصیه می نماید که در هر معامله از خدمات شرکتهای بازرسی تجاری استفاده نمایید. پایدارصنعت لوتوس همچنین پیشنهاد می نماید که به منظور جلوگیری از دعاوی پیچیده بین فروشنده و خریدار، هردو از یک شرکت بازرسی واحد استفاده نمایند. برای راحتی کاربر ، پایدارصنعت لوتوسلیست برخی شرکتهای بازرسی را در وبسایت آورده است.

کاربر می تواند از میان لیست موجود اقدام به انتخاب شرکت بازرسی کند و یا شرکت بازرسی دیگری انتخاب نماید. پایدارصنعت لوتوستحت هیچ شرایطی هیچ مسئولیتی در رابطه با انتخاب شرکت بازرسی و ارتباط یا دعاوی کاربر با آن ندارد. مضافاً، در هر صورت، پایدارصنعت لوتوس در اموری که در حیطه کاری این شرکتهای بازرسی قرار می گیرد یا عدم استفاده از خدمات آنها توسط کاربران هیچ مسئولیتی متقبل نخواهد شد.


18.  خطرات معاملاتی مذکور از هر نوع در رابطه با واردات، صادرات، خرید یا فروش کالاهای عرضه شده از طریق وبسایت باید تماماً توسط کاربر متقبل گردد. کاربر شخصاً مسئول تمام شرایط و مقررات مربوط به معاملات تجاری و بازرگانی است که در راستای استفاده کاربر از وبسایت منعقد شده است و بدون محدودیت شامل، هر گونه شرایط و مقررات مربوط به تحویل، حمل و نقل، ارسال، انبار نمودن، قیمت، کارمزدها، مالیات ها و پرداخت، کیفیت، مرجوع نمودن، تضمینات و بیمه، مالکیت کالاها، مجوزها می شود.


19. در صورتی که کاربر با طرف معامله اختلافی داشته باشد، کاربران طرف اختلاف بدینوسیله پایدارصنعت لوتوس را از هرگونه دعوی، مطالبات، اقدام حقوقی، دادرسی، هزینه ها، مخارج و خسارات (بدون محدودیت هرگونه خسارات واقعی، ویژه، تصادفی یا تبعیمادی و معنوی، تفویت منفعت و یا عدم النفع محتمل یا قطعی و از دست رفتن سود و تجارت محتمل) و مانند آن ناشی از یا در ارتباط با معامله مربوطه مبری داشته و خسارات وارده را جبران می نماید.


20.  کاربران تایید میکنند بر روی اطلاعاتی که جهت انتقال و انتشار به پایدارصنعت لوتوس ارائه میدهند دارای هرگونه مالکیت، اجازه، مجوز قانونی و حق میباشند و خودشان بر قانون حفظ حریم خصوصی خود نظارت میکنند. پایدارصنعت لوتوس در قبال اطلاعاتی که کاربران شخصا مکلف بر حفظ محرمانگی بوده – اعم از آنکه مستقیما اطلاعات محرمانه خودشان باشد یا در مقابل آن اطلاعات تعهد به رعایت محرمانگی داشته باشند- اما بدون توجه به شرایط محرمانگی توسط خود کاربران به ما ارائه میشود، هیچگونه مسئولیتی ندارد.

کاربران موافقت و تایید میکنند که با ارائه هر اطلاعات و محتوایی به پایدارصنعت لوتوس اجازه انتقال، استفاده، باز نشر، انتشار ،آماده سازی نمایش و اجرا را به صورت برگشت ناپذیر، غیر قابل رجوع، همیشگی، غیر انحصاری، بدون حق امتیاز، با حق دادن مجوز فرعی و قابل انتقال آن محتوا را در ارتباط با خدمات و تجارت به پایدارصنعت لوتوس میدهند. پایدارصنعت لوتوس به منظور میزبانی و نمایش اطلاعات و محتواهایی که به او داده اند به کلیه اختیارات مذکور احتیاج دارد.


21. مسئولیت تهیه محتوا، صحت، به موقع بودن، طرح و کامل بودن اطلاعاتی که توسط کاربر در وب سایت درج می گردد تماماً بر عهده کاربر می باشد. کاربران صراحتا اقرار می نمایند که این اطلاعات مطابق با قوانین و مقررات کاربردی-اجرایی تهیه گردیده است لذا پایدارصنعت لوتوس از هر گونه ادعایی از طرف کاربران مبری است و از هرگونه ضمانت‌اجرا یا دعوایی که علیه اش به خاطر نقض تعهدات کاربران متحمل میشود مصون میباشد.

22.  کاربران ما را از هرگونه نقض و تخلف مشهود از تعهدات یا خطر قریب الوقوع یا شواهد سوء استفاده توسط شخص ثالث بدون تاخیر مطلع میسازند و کاربران فورا کلیه اقدامات لازم برای تشخیص، تعیین محل و مستندسازی این تخلفات را اتخاذ می‌نمایند و این اطلاعات را در اختیار پایدارصنعت لوتوس قرار می‌دهند. پایدارصنعت لوتوس مسئول اشکالات ناشی از اطلاع رسانی دیرهنگام نمی باشد.


23.  پایدارصنعت لوتوس فقط برای کاربران بزرگسال است. کاربران تایید میکنند که بالاتر از 18 سال سن دارند و دارای قابلیت و صلاحیت مورد نیاز با قوانین اجرایی هستند تا بتوانند شروط و تعهدات و قوانین و تایید و نمایندگی و ضمانتی که قید شده در این شروط و تعهدات را رعایت کنند و بپذیرند.


24. در صورتیکه تشخیص داده شود که کاربر قوانین و مقررات وب سایت یا سایر قوانین و مقررات را نقض نموده است، وب سایت می تواند به سرعت هر کدام از محتویات و داده های ثبت نامی و عضویتی و همچنین هرگونه ارتباط وب سایت های دیگر را متوقف کند.

این موضوع خصوصا در مواردی که اطلاعاتی در خصوص اجناس ممنوع یا در خصوص تجارت غیر قانونی دارو و سلاح و مواد مخدر یا سایر فعالیت های غیر قانونی درج می گردد، اعمال خواهد شد. همچنین وی سایت میتواند با یک اخطار رسمی به خاطر نقض حقوق رقابت به کاربر تذکر داده و یا به سرعت فعالیت ها و ثبت نام و حساب کاربری را وی را خانمه دهد.


25. كاربران وبسايت بايد اطلاعات تجاري و شخصي خود (به شرح مقرر در زمان اخذ اطلاعات) را به پایدارصنعت لوتوس ارائه نمايند. در صورتي كه كاربران اطلاعات تجاري و يا اطلاعات شخصي خود را ارائه ندهند، قادر به تكميل فرايند ثبت نام يا ارائه كالاها و خدمات خود نخواهند بود. همچنین پایدارصنعت لوتوس پس از اتمام ثبت نام می تواند اطلاعات دیگری را از کاربران تقاضا نماید و کاربران متعهدند چنین اطلاعاتی را در اختیار پایدارصنعت لوتوس قرار دهند.


26. اطلاعات ارائه شده توسط کاربران بر روي سرورهايي واقع در سراسر دنيا ذخيره مي گردد. پایدارصنعت لوتوس هيچ مسئوليتي از بابت محل ذخيره اطلاعات کاربر ندارد. با استفاده از وبسايت و خدمات آن، کاربران رضايت خود در خصوص اخذ، انتقال به خارج از كشور، ذخيره سازي و استفاده از اطلاعات شخصي كه براي خدمات عرضه شده ارائه مي نماييد را اعلام مي نماید. همچنين رضايت خود به اخذ، تغيير يا به روز رساني اطلاعاتي كه ممكن است به وبسايت ارائه نماييد را اعلام می دارد.


27. کاربران مکلف اند چنانچه از هرگونه سوء استفاده از اطلاعات کاربری خود مطلع شدند، فوراً پایدارصنعت لوتوس را مطلع نمایید تا اقدامات لازم توسط پایدارصنعت لوتوس انجام گیرد.


28. در صورتی که بواسطه نقض تعهدات محرمانگی توسط کاربر، استفاده غیرمجاز اشخاص ثالث در دوران عضویت کاربر امکانپذیر گردد، کاربر مسئول کلیه خسارات ناشی از این نقض تعهد خواهد بود که به پایدارصنعت لوتوس یا سایر اشخاص حقیقی و حقوقی وارد شده است. این تعهد بعد از خاتمه عضویت یا خاتمه این شرایط و مقررات و امثالهم نیز پابرجا خواهد بود.


29. کاربر با ارائه اطلاعات شخصی خود وب سایت را مجاز می نماید که برای اهداف ذیل اقدام به دریافت و جمع آوری، نگهداری و استفاده از آن اطلاعات شخصی نماید:
    - الف) تشخیص هویت کاربر؛
    - ب) احراز صلاحیت کاربر برای ثبت به عنوان کاربر / عضو وبسایت؛
    - ج) پردازش ثبت نام کاربر، ارائه اطلاعات کاربری برای ورود به وبسایت و نگهداری و مدیریت ثبت نام کاربر؛
    - د) ارائه خدمات مشتریان به کاربرو پاسخگوئی به استعلامات، نظرات، شکایات کاربر؛
    - هـ) تسهیل ارتباط بین خریداران و فروشندگان در وبسایت؛
    - و) انجام تحقیق و جستجو و تحلیل آماری به منظور ارتقاء و بهبود محتوا و ساختار وبسایت، بهبود عرضه محصولات و خدمات و برای مقاصد ارتقاء و بازاریابی؛
    - ز) پایدارصنعت لوتوس ممکن است از نام، شماره تلفن، نشانی محل سکونت، آدرس پست الکترونیکی و شماره فکس کاربر (اطلاعات بازاریابی) برای ارائه اخطاریه ها، مطالعات، اعلامیه محصولات، مکاتبات و سایر موارد بازاریابی در رابطه با کالاها و خدمات عرضه شده توسط کاربر بر روی وبسایت استفاده نماید؛
    - ح) چنانچه کاربربه صورت داوطلبانه هرگونه اطلاعاتی را به پایدارصنعت لوتوس ارائه نمایید تا از طریق ابزارهای انتشار بدون محدودیت شامل پروفایل شرکت، کاتالوگ محصولات، راهنمایی های بازرگانی و هر گونه تالارهای گفتگو بر روی وبسایت منتشر گردد، رضایت خود را برای انتشار آن اطلاعات (اطلاعات داوطلبانه) بر روی وبسایت اعلام می نماید؛
    - ط) افشای اطلاعات برای هر یک از مقاصد فوق یا حسب نیاز در صورت مطالبه مراجع قانونی یا در خصوص هرگونه شکایت یا دعوی بالقوه علیه پایدارصنعت لوتوس یا در ارتباط با پایدارصنعت لوتوس.


30. هر گونه اطلاعات شخصی ارائه شده توسط کاربر توسط کارمندان و ارائه کنندگان خدمات شرکت برای یا در رابطه با هر یک از مقاصد فوق قابل دسترسی خواهد بود.


31. کلیه اطلاعات داوطلبانه ممکن است بطور عمومی بر روی وبسایت موجود و بنابراین توسط هر کاربر اینترنتی قابل دسترس باشد. هر گونه اطلاعات داوطلبانه که توسط کاربر ارائه می شود تبدیل به اطلاعات عمومی خواهند شد و کاربر کلیه حقوق مالکانه خود (بدون محدودیت شامل، حق محرمانگی و کپی رایت) را در خصوص این اطلاعات از خود سلب می نمایید.


32. در برخی موارد، ممکن است از کاربر خواسته شود که اطلاعات شخصی خود را برای ثبت کاربری یا مطالبه کالاها و خدمات ارائه شده توسط این سایتهای ثالث یا هم-برند ارائه نماید. این سیاستهای حریم خصوصی به این سایتهای ثالث یا هم-برند اعمال نمی شود. سیاستهای حریم خصوصی آنها ممکن است با سیاستهای پایدار صنعت لوتوس متفاوت باشد و هیچ کنترلی بر روی اطلاعاتی که به آن اشخاص ثالث ارائه می نماید نداشته باشد. کاربر می بایست سیاستهای حریم خصوصی آن سایتهای ثالث و هم-برند را قبل از پذیرش هرگونه پیشنهاد، محصول یا خدمات آنها مورد مطالعه قرار دهد.


33. وبسایت هیچگونه کالا یا خدماتی که توسط شخص ثالث بر روی آن تبلیغ یا ارائه گردیده یا هرگونه وبسایتی که از طریق لینک فعال به وبسایت متصل شده و یا در هر بنر یا سایر تبلیغات آمده است را تضمین و تأیید نمی نماید و مسئولیت آن را نمی پذیرد.


34. در هیچ شرایطی وبسایت، پایدارصنعت لوتوس، مدیران و کارمندان آنها تحت هیچ عنوان (حتی اگر امکان ورود این خسارتها به وبسایت گوشزد شده باشد) مسئول خسارات مستقیم و غیرمستقیم، مادی و معنوی، عارضی، ویژه، تبعی یا خسارات نوعی عدم النفع قطعی و محتمل یا تفویت منفعت ناشی از هرنوع استفاده کاربر از وبسایت یا خدمات آن نمی باشند چه خسارات ناشی از استفاده یا سوء استفاده از وبسایت یا خدمات آن ، عدم توانایی استفاده از وبسایت یا خدمات آن، یا اختلال، قطع، اصلاح، تغییر یا پایان یافتن وبسایت یا خدمات آن باشد.

این محدودیت مسئولیت همچنین شامل خسارات متحمله ناشی از سایر کالاها و خدمات واصله از طریق یا در رابطه با وبسایت یا خدمات یا هر گونه لینک موجود بر روی وبسایت، همچنین خسارات ناشی از هرگونه اطلاعات، عقاید یا مشاوره واصله از طریق یا وبسایت و یا تبلیغ شده در رابطه با وبسایت یا خدمات آن یا هرگونه لینک بر روی وبسایت نیز می شود. این محدودیت ها تا بالاترین حد مجاز در قانون اعمال می گردد.


35. در صورتی که کاربربه هنگام استفاده از وبسایت، در معرض محتواهایی از منابع مختلف قرار گیرد وبسایت مسئول صحت، مفید بودن، امنیت، حقوق مالکیت فکری آن محتوا نمی باشد و کاربر هرگونه مسئولیت ناشی از استفاده خود را قبول می نماید. همچنین کاربر ممکن است در معرض محتوایی قرار بگیرد که ناصحیح، توهین آمیز، ناشایست، قابل اعتراض، افترا آمیز یا هجوآمیز باشد.


36. برای محدودیت های دسترسی که ناشی از قوه قاهره یا سایر علل فراتر از حد کنترل ما می باشد، پایدارصنعت لوتوس مسئولیتی تحت هیچ عنوان نخواهد داشت.


37. شرکت هیچ مسئولیتی بابت هر گونه اشتباه یا از قلم افتادگی یا نتایج حاصل از استفاده از این اطلاعات را بر عهده نمی گیرد. کلیه اطلاعات وبسایت به همان صورتی که هست وجود دارد ارائه می شود بدون هرگونه تضمین صریح یا ضمنی برای کامل بودن، صحت، به روز بودن یا نتایج حاصل از استفاده از این اطلاعات که بدون محدودیت شامل تضمین اجراء، تجاری بودن و مناسب بودن برای مقصودی خاصی و مانند آن می باشد شود.

هیچ موردی در این شرایط و مقررات جایگزین بررسی و ارزیابی مستقل و قضاوت و صحیح تجاری و فنی کاربران نمی باشد. پایدارصنعت لوتوس تحت هیچ عنوان مسئول خسارات مادی و معنوی مستقیم و غیرمستقیم اعم از عدم النفع قطعی و محتمل یا تفویت منفعت و مانند آن، فرعی، جزائی یا خسارات تبعی از هر نوع در خصوص خدمات، مواد و کالاها نخواهد بود. کاربران وبسایت بدینوسیله تأیید می نمایند که هرگونه اتکا به محتوا به ریسک و مسئولیت خودشان خواهد بود.


38. کاربر صراحتاً تأیید و موافقت می نماید که در موارد ذیل هرگونه مسئولیت پایدارصنعت لوتوس، شرکت سیمای خلاق آیریک و مدیران و کارمندان آنها محدود به مبلغ خدمات دریافت شده توسط وبسایت از کاربر مزبور در یک سال اخیر می باشد:

الف) در هر مورد خسارت که بطور مستقیم توسط پایدارصنعت لوتوس وارد شده باشد و پایدارصنعت لوتوس نتواند یا از مقررات سلب و عدم مسئولیت مندرج در این شرایط و مقررات استفاده نماید یا از آن منع شده باشد؛

ب) آن خسارات به هر علت موجب مسئولیت پایدارصنعت لوتوس، مدیران و کارمندان آنها در برابر هر یک از کاربران شود.


39.  کاربر صراحتاً توافق می نماید و می پذیرد که هرگونه ادعا / دعوی / شکایت علیه پایدارصنعت لوتوس، مدیران و کارمندان آنها باید ظرف مدت 1 ماه تقویمی از تاریخ وقوع سبب آن انجام پذیرد، در غیر این صورت حق اقامه دعوای کاربر از بین خواهد رفت.


40. محتوای وبسایت دارای اسرار تجاری و حقوق مالکیت فکری است که تحت حمایت قوانین مالکیت فکری، کپی رایت و سایر قوانین بین المللی و ملی می باشند. کلیه حق مالکانه و حقوق مالکیت فکری در خصوص وبسایت و محتوای آن اعم از آنکه طبق قوانین ایران قابل ثبت باشند.

هرگونه استفاده غیرمجاز، نقض حقوق مذکور و تخلف از مقررات هر یک از قانون های حاکم در این خصوص توسط هر یک از کاربران و یا اشخاص دیگر مستوجب مسئولیت حقوقی و کیفری فرد نقض کننده یا متخلف خواهد بود.


41. همه کاربران (فروشندگان و خریداران) بدینوسیله متعهد هستند که برای پایدارصنعت لوتوس و دیگر مشاهده‌کنندگان کلیه تذکرات و اطلاعات ضروری را با توجه به نظارت بر تولید و استفاده از محصول و تحویل و استرداد و مرجوع شدن و حمل و نقل و موارد دیگر فراهم آورند. پایدارصنعت لوتوس در این زمینه مسئولیتی ندارد و کاربران به تنهایی مسئول و متعهد برای تعهدات و تکالیف قراردادی و اجرای قرارداد خود هستند.


42. پایدارصنعت لوتوس تلاش می‌نماید در حدود متعارف نسبت به حفاظت از اطلاعات کاربر اقدام کند و از اطلاعات ارائه شده تنها در حدی که قانون حاکم اجازه داده، استفاده نماید. همچنین پایدارصنعت لوتوس هیچ مسئولیتی درخصوص نحوه استفاده سایر کاربران از محتوایی که کاربر ارائه نموده است، ندارد.


43. تحت هیچ شرایط و عنوانی پایدارصنعت لوتوس در دعاوی و اختلافات فیمابین کاربران، طرفین معامله و غیره دخالت نخواهد نمود. کاربر بدینوسیله پایدارصنعت لوتوس را از هرگونه مسئولیت ناشی از این امور فراتر از موارد فوق (حتی اگر بواسطه قوانین و مقررات هر سرزمین دیگر اعمال شده باشد)، مبری می نماید.


44. کلیه اخطاریه ها یا تقاضاها از و یا بر روی وبسایت در مقابل پایدارصنعت لوتوس تنها زمانی مؤثر است که کتباً و از طریق بخش خدمات مشتریان پایدارصنعت لوتوس اعلام شده باشد.ارسال کلیه اخطاریه ها، اطلاعیه ها یا مکاتبات و یا تقاضاها از طریق و به نشانی پست الکترونیک اعلامی کاربران در زمان ثبت نام معتبر و قانونی است.


45.  کاربران اقرار به آگاهی کامل از قوانین و مقررات حوزه تجارت الکترونیکی نمودند.ب) مقررات مربوط به لیست نمودن کالاها بر روی سایت

1.  کاربران نباید توسط این سایت هیچ موردی که مخالف قوانین و مقررات ایران یا دارای محدودیت است بفروشند یا ارسال نمایند. پایدارصنعت لوتوس این حق را دارد تا درصورت اطلاع مواردی که با این ممانعت ها مواجه است را از روی وب سایت بردارد.

2.  در زیر ما بعضی از مواردی که محدودیت و ممنوعیت دارد را فهرست کردیم. اگرچه این فهرست کامل نیست ولی کاربر به عنوان فروشنده یا عرضه‌کننده مسئول است که اطمینان حاصل کنید که موردی را که طبق قوانین حاکم ممنوع است در پایدارصنعت لوتوس ارائه نمی‌نماید. برخی از موضوعاتی که محدودیت و ممنوعیت دارند به شرح ذیل است:
    • کلیه کالاهای قاچاق که بصورت قانونی وارد کشور نشده‌اند یا کالاهایی که در حکم قاچاق محسوب می‌شوند
    • الکل و سایر مواد ممنوعه تخدیری
    • دخانیات و محصولات آن مانند سیگار، سیگار برگ، فندک
    • صنایع فرهنگی و باستانی (شامل کلکسیون های شخصی باستانی) اکتشافات باستانی زیر خاکی، سنگ قبرهای تاریخی و موارد مرتبط با آن
    • طلا، نقره و سایر فلزات گرانبها
    • حیوانات
    • هرگونه وجه رایج، سکه اوراق بانکی، اوراق قرضه، حواله، وجه رایج به صورت الکترونیک یا هرگونه شکل غیر مادی (مانند ارز های رمزنگاری شده ـ crypto currency)، تمبر و یا هرگونه ضمانت مثل تجهیزاتی که برای تولید این موارد به کار می رود و یا جعل آنها (تکثیر و المثنی سکه ها به عنوان کلکسیون باید با مهر کپی تکثیر و یا المثنی مشخص شود و با قوانین مرتبط محلی منطبق باشد)
    • کارت های اعتباری و هدیه و نقدی
    • نفت خام، گاز و الکتریسیته و سایر محصولات ممنوعه مشابه
    • بلیط های هواپیمایی، سینما، تئاتر و رویدادهای مهم
    • مواد مخدر و داروهای تخدیری مشابه
    • هرگونه سلاح، مهمات، ساز و برگ نظامی و جنگ افزار (شامل سلاح های انفجاری و یا هرگونه قسمتها و اجزای مرتبط با آن مثل تفنگ بادی، هفت تیر، تفنگ پینتبال، تفنگ بی حس کننده، نیزه شکاری، اسلحه های زیرآبی یا دیگر سلاح ها که ممکن است منجر به انفجاری شود که گاز یا ماده شیمیایی یا مواد انفجاری داشته باشد که موارد مشابهی که توسط پلیس یا سایر قوا ممنوع شده باشد).
    • تجارت انسان و اعضای بدن آن و یا قسمتهایی از اعضای بدن ممنوع است.
    • هرگونه مورد غیرقابل انتقال غیرمشروع شامل بخت آزمایی و امثالهم
    • نشان یا تجهیزات مامورین رسمی از هر یک از قوای حاکمیتی شامل نشانهایی که توسط دولت هر کشوری صادر می شود، لباسها و موارد مشابه آن
    • اموال غیرمنقول
    • امول تقلبی یا کپی های بدون مجوز و غیرمجاز ناقض حقوق مالکیت فکری
    • تجهیزات جاسوسی
    • امول مسروقه یا اموال ناشی از بازاریابی های هرمی یا پانزی
    • البسه و مواد آرایشی دست دوم
    • سیم کارت موبایل یا موبایلهای بدون بسته بندی
    • تجهیزات ماهواره ای و دریافت کننده های آن
    • بازی هایی که توسط مراجع قانونی مربوطه ممنوع شده اند
    • کالاهای غیرمجاز، دست دوم و تقلبی
    • اتومبیل و موتورسیکلت
    • تجهیزات و محرکات مربوط به روابط جنسی
    • سموم


3. پایدارصنعت لوتوس همچنین لیست نمودن برخی کالاهایی را که تحت قانون، غیرمجاز نیستند اما بحث برانگیزند را نیز ممنوع نموده است. این کالاها عبارتند از:


    • الف) کالاهایی که فعالیتهای غیرمجاز را تشویق می نماید؛
    • ب) کالاهایی که از لحاظ نژادی، مذهبی و قومی موهن می باشند و یا نفرت و خشونت را اشاعه می دهد؛
    • ج) کالاهای مغایر با ارزش‌های انسانی یا دینی
    • د) کالاهای دور ریختنی و قرعه کشی و مسابقه ای؛
    • هـ) سهام، اوراق قرضه، سود سرمایه گذاری و سایر اوراق بهادار؛
    • و) کالاهای مرتبط با اعمال نامشروع قانونی و شرعی
    • ز) مواردی که کالا یا خدماتی را برای عرضه ارائه نمی نمایند مانند تبلیغ ها منحصراً برای جمع آوری اطلاعات کاربران؛
    • ح) کالاها و لیست نمودن محصولاتی که از لحاظ قومی یا نژادی توهین آمیزند.


4.  کاربران باید اطمینان حاصل نمایند که کالاهایشان ناقض ضوابط و مقررات و محدودیتهای تجارت نیست، در غیر اینصورت پایدارصنعت لوتوس حق خواهد داشت آن محصولات را از وبسایت حذف نماید.


5. تشخیص اینکه چه کالایی مناسب است و چه کالایی باید از وبسایت حذف شود، به صلاحدید مراجع قانونی و قضایی یا حسب مورد پایدارصنعت لوتوس می باشد. همچنین پایدارصنعت لوتوس به صلاحدید خود این حق را برای خود محفوظ می دارد که عنداللزوم و در هر زمان که لازم بداند محدودیتها و موانع بیشتری را اعمال نماید.


6. کاربر بدینوسیله تأیید می نمایند که مالک قانونی کالاهای لیست شده می باشند و یا کلیه حقوق مالکانه لازم برای فروش و انتقال آن کالاها را دارا می باشند. در غیر اینصورت کاربر نباید آن کالاها را بر روی پایدارصنعت لوتوس لیست نمایید. چنانچه این مورد را رعایت نکند، کلیه عواقب و مسئولیتهای آن بر عهده کاربر بوده و فروش کالاممکن است کلاهبرداری محسوب شود یا تحت دیگر عناوین مجرمانه قرار گیرد. پایدارصنعت لوتوس هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نداشته و همچنین کاربر باید از ورود خسارت به پایدارصنعت لوتوس از این بابت مصون داشته و در صورت بروز خسارت به هر شخص، آن را جبران نماید.


7. کلیه فروشندگان و خریداران باید برای معاملات ارائه محصولات خود در بستر پایدارصنعت لوتوس، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه باشند.


8.  قبل از لیست نمودن کالاها بر روی پایدارصنعت لوتوس کاربر باید به دقت قراردادهایی را که ممکن است حق کاربر را برای فروش یا ارائه کالا از طریق وبسایت را محدود نماید مطالعه نماید. پایدارصنعت لوتوس به دنبال کالاهایی که این نوع مشکلات را ایجاد می نماید نیست و قادر به بررسی کپی قراردادهای خصوصی یا حمایت از طرف خاصی در دعاوی قراردادی خصوصی نمی باشد. اما به کابران هشدار می‌دهد که لیست نمودن کالاها بر خلاف تعهدات قراردادیتان می تواند برای ایشان مسئولیت‌های قانونی و قراردادی به‌دنبال داشته باشد. بنابراین پایدارصنعت لوتوس درخواست می نماید که هیچ کالایی را لیست ننمایید مگر اینکه هرگونه قرارداد و موافقتنامه مربوطه را از قبل بررسی نموده باشید و مطمئن باشید که از لحاظ قانونی می توانید آنها را بر روی وبسایت به نمایش بگذارید.

ج) مقررات متفرقه

1.  در صورتی که هر قسمتی از این شرایط و مقررات غیرمعتبر گردد، سایر مقررات به اعتبار و قوت خود باقی خواهد بود.


2.  عناوین و سرفصلها در این شرایط و مقررات تنها به منظور ارجاع بوده و تحت هیچ شرایطی دامنه یا حدود آن بخش را تعریف، محدود، تفسیر یا توصیف نمی کند.


3. این شرایط و مقررات تابع قوانین و مقررات حاکم در جمهوری اسلامی ایران و عرف و عادت تجاری ذی‌ربط است. در صورت بروز هرگونه اختلاف، دعوی یا شکایت (دعاوی) ناشی از این شرایط و مقررات یا ناشی از استفاده کاربر از وبسایت باید ابتدا از طریق وبسایت (بخش خدمات مشتریان) به ما اعلام شود. در صورتی که ظرف یک (1) هفته راه حل مسالمت آمیزی حاصل نشود، این دعاوی نهایتاً از طریق داوری مرکز داوری اتاق ایران در تهران و بر اساس آخرین مقررات داوری آن مرکز حل و فصل خواهد شد.


4.  این شرایط و مقررات به زبانهای مختلف از جمله انگلیسی و فارسی موجود است. در صورت وجود هرگونه اختلاف بین زبانها، نسخه انگلیسی فارسی خواهد بود.


5. از کاربر درخواست می گردد که هرگونه نظر و پیشنهاد و تقاضا برای پشتیبانی فنی و سایر مکاتبات خود را به بخش خدمات مشتریان اعلام نمایید. در صورتی که معتقدید محتوای هر یک از کاربران بر روی وبسایت، حقوق مالکیت فکری، کپی رایت یا قانون حاکم را نقض می نماید، می توانید آن را به بخش خدمات مشتریان اعلام و اطلاعات مربوطه را کتباً در اختیار آن بخش قرار دهید.