قیمت ها در حال به روز رسانی میباشد لطفا قبل از سفارش استعلام قیمت نمایید
Filters
جستجو
برای بسته بندی کارتن از چه چسبی استفاده می‌شود؟

برای بسته بندی کارتن از چه چسبی استفاده می‌شود؟

یکی از موضوعاتی که در طول زمان همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است را می‌توان بسته بندی کارتن در نظر گرفت. با توجه به اینکه امروزه کارتن‌ها یکی از لوازم بسته بندی نهایی و پرمصرف محسوب می‌شوند، باید با شیوه‌های موثر بسته بندی آن‌ها آشنا شوید تا بتوانید از آن‌ها بهترین استفاده را ببرید. کارتن‌ها در انواع گوناگونی طراحی شده اند، اما نوع معمولی که همه ما بارها .آن را دیده ایم و چهار درب در بالا و پایین دارد را می‌توان پرکاربردترین نوع این محصول در نظر گرفت

بسته بندی و بستن درب کارتن‌ها یکی از موضوعاتی است که مشغله ذهنی‌های گوناگونی را برای افراد ایجاد کرده و این موضوع از آنجایی که در صنعت‌های گوناگون مورد استفاده می‌گیرد از اهمیت بیشتری نیز برخوردار خواهد بود. بسته بندی کارتن در شرایطی چون اسباب کشی یا بسته بندی کارتن محصولات یک شرکت باید به طور دقیق و با دقت کامل انجام شود تا مشکلی را در روند کار ایجاد نکند.

یکی از مواردی که باید در بسته بندی کارتن مورد توجه قرار گیرد، نحوه‌ی بستن درب یا قسمت انتهایی جعبه است، به طوری که اگر این کار به درستی انجام نشود، مشکلات گوناگونی را می‌تواند ایجاد کند؛ بنابراین برای اینکه در رابطه با این موضوع مشکلی پیش نیاید، می‌توانید از چسب مخصوص بسته بندی کارتن استفاده کنید؛ اما شاید برای شما این سوال پیش آید که چسب مخصوص بسته بندی کارتن، چه چسبی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، چسب پهن که یک نوع چسب نواری محسوب می‌شود، انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد و شما امکان بسته بندی کارتن خود به خوبی با آن را خواهید داشت.

چسب‌های پهن در انواع و سایزهای گوناگونی طراحی شده اند که می‌توانید از آن‌ها متناسب با نیاز خود استفاده کنید؛ اما توصیه می‌شود برای بسته بندی کارتن‌هایی که برای اسباب کشی یا ارسال محصولات استفاده می‌شود، از چسب‌هایی که کیفیت بالایی دارند به طوری که به خوبی بر روی جعبه می‌چسبند، استفاده کنید تا خیال شما از بابت بسته بندی کارتن راحت باشد.

یژگی‌هایی که یک چسب پهن باید داشته باشد

زمانی که شما تصمیم به خرید چسب پهن می‌گیرید، باید به موارد و مسائل گوناگون توجه داشته باشید تا بهترین انتخاب را انجام دهید؛ از همین جهت ویژگی‌هایی که یک چسب پهن با کیفیت دارد را برای شما معرفی می‌کنیم تا تصمیم گیری در رابطه با این موضوع برای شما آسان تر شود.

ضخامت اولین موردی محسوب می‌شود که باید به آن توجه داشته باشید. چسب پهنی که ضخامت آن در تمام طول چسب یکسان باشد، انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد، چرا که اگر چنین نباشد امکان پاره شدن چسب در هنگام استفاده وجود خواهد داشت. ضخامتی که برای این چسب در نظر گرفته شده، عموما ضخامتی برابر ۳۵ تا ۶۵ میکرون دارد که یک ضخامت قابل قبول به حساب می‌آید که می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از پاره شدن، از آن استفاده کنید.

مورد دیگری که یک چسب باید داشته باشد، تاریخ تولید و انقضای دقیق است؛ بنابراین پیش از خرید از این موضوع مطمئن شوید. اگر چسبی که خریداری می‌کنید تاریخ انقضای آن گذشته باشد، دیگر کارایی مفیدی برای شما نخواهد داشت. برای آنکه تشخیص دهید یک چسب تاریخ دارد یا نه علاوه بر بررسی اطلاعات آن، می‌توانید به رنگ چسب نیز دقت داشته باشید؛ اگر رنگ چسب زرد یا کدربود باید متوجه شوید که تاریخ انقضای محصول شما گذشته و بهتر است از آن استفاده نکنید.

توصیه‌های لازم برای استفاده از چسب پهن

توجه داشته باشید که تنها نوع چسب و کیفیت آن نباید مورد توجه قرار گیرد، برخی از مسائل دیگر هستند که در بسته بندی کارتن باید آن‌ها را نیز در نظر بگیرید؛ برای مثال شما باید در ابتدا بدانید که چسب‌های پهن از دسته چسب‌های فشاری محسوب می‌شوند و اگر شما فشار یکسانی را بر روی سطح چسب وارد نکنید، امکان دارد سطوح مد نظر شما به خوبی به یکدیگر نچسبند و مشکلی را در بسته بندی کارتن به وجود آورند.

اگر کارتنی که از آن استفاده می‌کنید از ابعاد و وزن زیادی برخوردار است، باید برای بسته بندی آن از چسب‌های پهن محکم تری استفاده کنید، چرا که با افزایش وزن و ابعاد، فشار وارد شده بر روی چسب بیشتر می‌شود و اگر مقاومت کافی نداشته باشد، ممکن است پاره شود.

برخی از چسب‌هایی که برای بسته بندی کارتن مورد استفاده قرار می‌گیرند، در دماهای خاصی قابل استفاده هستند و با قرار گرفتن در محیط نامناسب خاصیت خود را از دست می‌دهند؛ برای مثال می‌توان به چسب‌هایی که پایه اکریلیک دارند اشاره داشت که اگر در دمای منفی پنج درجه قرار گیرند، کارایی خود را از دست می‌دهند. در واقع می‌توان گفت چسب‌ها با قرار گرفتن در دمای منفی صفر یا ۵۰ درجه سانتی گراد به بالا نیز کیفیت و خاصیت چسبندگی خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین در زمان خرید چسب پهن برای بسته بندی کارتن مورد نظرتان به این موضوع نیز توجه داشته باشید.

انواع چسب پهن مورد استفاده برای بسته بندی کارتن

چسب‌های پهن از دسته چسب‌هایی محسوب می‌شوند که در انواع گوناگونی تا به حال تولید شده اند، اما این نوع از چسب نیز در مدل‌های متفاوتی دیده می‌شود که تصمیم داریم مدل‌های پر استفاده برای بسته بندی کارتن را مورد بررسی قرار دهیم.

چسب پهن شفاف: یکی از مدل‌های چسب پهن را می‌توان چسب پلی پروپیلن در نظر گرفت که از قدرت چسبندگی خوبی برخوردار است و از آن بیشتر برای بسته بندی کارتن یا استفاده از محفظه‌های پلاستیکی استفاده می‌شود.

چسب پهن شیشه‌ای: چسب‌های پهن شیشه را همه‌ی ما تا به حالا بارها دیده ایم و از آن‌ها در زمینه‌های متفاوت نیز استفاده کرده ایم. این چسب در برابر پاره شدن مقاومت بالایی دارد، همچنین می‌توانید آن را به راحتی باز کنید. با توجه به ویژگی‌هایی که برای این مدل ذکر شد، می‌توانیم شاهد استفاده از آن برای بسته بندی کارتن محصولات یک شرکت نیز باشیم.

دقت داشته باشید که شما با استفاده از لوازمی چون جا چسبی می‌توانید به کار خود سرعت دهید، چرا که با استفاده از این وسیله، دیگر نیازی به استفاده از قیچی و دندان نخواهید داشت و همین موضوع سرعت کار شما را بالا خواهد برد و در مدت زمان کمتری امکان بسته بندی کارتن در تعداد بالاتر را خواهید داشت. امیدواریم مواردی که در این متن به آن‌ها اشاره کردیم، موارد مفیدی بوده باشند وبتوانید از آن‌ها استفاده‌ی لازم را ببرید.

شماهم میتوانید برای تهیه چسب پهن با ما در ارتباط باشید.

نظر خود را بیان کنید
آرشیو مقالات فنی