قیمت ها در حال به روز رسانی میباشد لطفا قبل از سفارش استعلام قیمت نمایید
Filters
جستجو
آشنایی با انواع چسب

آشنایی با انواع چسب

انواع چسب

همه ما میدانیم تنوع انواع چسب در بازار بسیار زیاد است . به همین دلیل ما قصد داریم شما را با انواع چسب و کاربرد های آن به طور مختصر آشنا کنیم تا در زمان خرید بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

یکی از انواع چسب ، چسب همه کاره است. چسب همه کاره از فراورده های نفتی به دست آمده به همین دلیل نمی توانیم از آن برای چسباندن فوم استفاده کنیم زیرا فوم را از بین میبرد در عوض برای چسباندن چوب و مقوا و . . . بسیار مناسب است و مقاومت بالایی دارد.

برای چسباندن فوم باید از چسب فوم استفاده کنیم که ترکیبات از بین برنده ندارد . البته لازم به ذکر است که چسب فوم استحکام بالایی ندارد و بسیار ضعیف است .  یکی دیگر از انواع چسب که می توانیم از آن برای چسباندن فوم استفاده کنیم چسب حرارتی است. چسب حرارتی فوم را نمی خورد و نسبت به چسب فوم نیز محکم تر است. چسب های حرارتی برای چسباندن پلاستیک مناسب اند اما نه برای ظریف کاریها.

چسب پهن که در دسته چسب های نواری قرار می گیرد، از انواع چسب های فشاری حساس تشکیل شده است. این دسته از چسب ها نیس دارای انواع مختلفی هستند: چسب کاغذی، چسب پارچه ای، چسب پلاستیکی و ... .

یکی از مزیت های چسب پهن، عدم نیاز به حرارت است به صورتی که کافی است برای چسباندن فقط کمی فشار به محل مورد نظر وارد نمایید. شرکت پایدار صنعت لوتوس جزو شرکت هایی است که در زمینه تولید چسب فعالیت می کند. چسب پهن های تولید شده توسط پایدار صنعت لوتوس از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است که میتوانید در کارهای خود از آن ها استفاده نمایید.

چسب چوب یکی دیگر از انواع چسب است که با وجود مقاومت بالایی که دارد بسیار مقاوم و مستحکم است و همانطور که از اسمش پیداست برای چسباندن اشیا چوبی گزینه مناسبی است. البته از چسب چوب برای چسباندن اشیا دیگر مانند کاغذ دیواری نیز استفاده می شود.

اگر ظرف یا وسیله شیشه ای دارید که لب پر شده است میتوانید از چسب قطره ای استفاده کنید اما برای شکستگی های بزرگ باید از چسب اپوکسی شفاف استفاده کنید. به واژه شفاف هنگام خرید دقت کنید تا چسب بعد از خشک شدن به رنگ زرد متمایل نباشد.

چسب قطره ای و چسب یک دو سه، بسیار به هم شبیه هستند. با این تفاوت که سرعت چسبندگی یک دو سه بسیار قوی تر از چسب های قطره ای است و برای چسباندن سنگ و پلاستیک مناسب است. چسب فوری به علت مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت، ساییده شدن، بریده و کنده شدن دارد و همچنین از خراب شدن کالا هم جلوگیری می کند در صنایع بسیار با اهمیت است.

چسب آهن همانطور که واضح است برای چسباندن فلز بسیار مناسب است البته برای چسباندن فرش و موکت هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

چسب آکواریوم یکی دیگر از انواع چسب است. کاربرد اصلی آن برای پوشاندن درزهای آکواریم است اما برای درزگیری های دیگر هم مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی از ضعیف ترین چسب های موجود در بازار چسب ماتیکی است که تنها کاربرد آن چسباندن کاغذ است.

همانطور که ازچسب موکت برای چسباند موکت استفاده میشود برای چسباندن فوم و اسفنج و عایق در و پنجره نیز استفاده می شود.

چسب کاشی، کاربرد این چسب چسباندن و مستحکم کردن کاشی های جدا شده است .

کاربردی ترین نوع چسب ، چسب پلی اورتان است که مقاومت بسیار بالایی دارد و برای چسباندن اکثر کالاها قابل استفاده است.

نظر خود را بیان کنید
آرشیو مقالات فنی